Åbningstider
Mandag 10-17:30
Tirsdag 10-17:30
Onsdag 10-17:30
Torsdag 10-17:30
Fredag 10-18:00
Lørdag 10-15:00

Drengetøj

Du kan her finde drengetøj under mærket Bassen, det er mit eget design, som jeg selv har syet i gode stof kvaliteter.
Fra mine kunder har jeg fået at vide, det er det bedste børnetøj de har fået, og de er blevet afhængige af det, det er store ord, men jeg har mange kunder der kommer igen og igen, og endelig har jeg set en masse af det på Trendsales, hvor det ofte er blevet solgt til priser nær den oprindelige, så måske har det noget på sig.

Af andre mærker jeg forhandler kan jeg nævne:

  • Wheat, dansk design - det spænder vidt, både det lidt rå men også det absolut "svenske ødegård" på dansk, materialer og design er i topklasse.
  • Cottonfield Jr., dansk design, lækkert hvad andet kan man sige, jo klassisk super kvalitet, som også de halvstore drenge kan lide.
  • Tina Wodstrup, dansk design - hvor både materialer og design er i absolut særklasse til de små drenge.
  • Smallstuff, dansk design, faktisk var det ikke meningen, men hun havde den mest herlige dukke junoseng, så for at få den måtte jeg tage en masse fra hendes koncept, men det var en super god ide... Hun laver en masse undertøj, bodyer, Py'er alt sammen i økologisk bomuld og vel at mærke i en super kvalitet - alt sammen -

Printvenlig version af siden
Bissen og Bassen · Strandgade 71A ·3000 Helsingør · CVR 25784944 · Tlf. 44 95 33 75 · e-mail til
Bookmark of del
 techCMS